您的瀏覽器不支援JavaScript功能,若網頁功能無法正常使用時,請開啟瀏覽器JavaScript狀態 跳到主要內容區塊
智能客服
請將裝置改以直向瀏覽,以獲得最佳效果。

請將裝置改以直向瀏覽,以獲得最佳效果。

:::

Announcing the members of the 2nd term of Audit Committee.

  1. 1.Date of occurrence of the change:2017/06/16 
  2. 2.Name of the functional committees:Audit Committee 
  3. 3.Name and resume of the replaced member:
  4. (1) Independent Director, Mr. Kuo-Yuan Liang/Chairman of Yuanta-Polaris Research Institute 
  5. (2) Independent Director, Mr. Jung-Chun Pan/Independent Director of CHB 
  6. (3) Independent Director, Mr. Shang-Chen Chen/Independent Director of CHB 
  7. 4.Name and resume of the new member: 
  8. (1) Independent Director, Mr. Kuo-Yuan Liang/Chairman of Yuanta-Polaris Research Institute 
  9. (2) Independent Director, Mr. Jung-Chun Pan/Independent Director of CHB 
  10. (3) Independent Director, Mr. Chi-Chang Yu/Adjunct Associate Professor of Soochow University 
  11. 5.Type of the change (please enter: “resignation”, “discharge”, “tenure expired” , “death” or “new appointment”):discharge. 
  12. 6.Reason of the change:re-election. 
  13. 7.Original term (from __________ to __________):2014/12/10-2017/07/08 
  14. 8.Effective date of the new member:2017/06/16. 
  15. 9.Any other matters that need to be specified: The tenure of the second term of Audit Committee is 2017/06/16-2020/06/15.